Dysze filtracyjne Kleemeiera | Promat-Woda technologie uzdatniania wody, filtracja
Dysze filtracyjne Kleemeiera są produktami o bardzo wysokiej jakości. Montuje się je między innymi w:
Dysze filtracyjne Kleemeier są produkowane z polipropylenu, tworzywa PVDF, PPGV30s lub ze stali. Niektóre dysze produkowane z tworzywa sztucznego które wzmacniane są włóknem szklanym.
Dysze filtracyjne są elementem urządzeń wykorzystywanych do uzdatniania wody wodociągowej albo basenowej. Wykorzystywane są one również w różnego rodzaju urządzeniach stanowiących linię technologiczną przygotowującą wodę dla elektrociepłowni, pralni, galwanizerni, mleczarni, browarów itp.
Zadaniem dysz filtrujących jest równomierne rozprowadzenie wody po zbiorniku zarówno w czasie pracy jak i przy płukaniu wstecznym w momencie regeneracji. Dysze filtracyjne Kleemeiera ze względu na swoją jakość i precyzję wykonania są niezbędnym elementem wpływającym na jakość uzdatnianej wody w różnego rodzaju przedsiębiorstwach.
Dysze filtracyjne Kleemeiera dzielą się na:
Dysze polipropylenowe Kleemeier dodatkowo mogą mieć różną długość, gwinty oraz szczeliny (od 0,2 mm do 2 mm).
Dysze filtracyjne pochodzące od tego producenta mają atest Państwowego Zakładu Higieny.
Dysze polipropylenowe Kleemeier przy temperaturze 60 stopni Celsjusza są odporne na takie substancje jak:
W przypadku gorącej wody, czyli takiej, która ma maksymalną temperaturę 110 stopni Celsjusza, o wiele bardziej odpowiednie będą dysze filtracyjne Kleemeiera z domieszką włókna szklanego.
Przy temperaturze do 135 stopni Celsjusza najlepsze będą dysze filtracyjne z tworzywa PVDF. Rodzaj dyszy dobiera się do dna dyszowego zbiornika.
Dysz grzybkowych używa się w dnach z otworami. Otwory te mogą być gwintowane lub nie. Jeżeli są gwinty, to dysze te po prostu wkręca się w dno sitowe. W innym przypadku dysze te przymocowuje się do dna za pomocą przeciwnakrętek. Stosuje się je do filtrów ciśnieniowych, filtrów grawitacyjnych oraz wymienników jonitowych.
Dysze filtracyjne zapobiegają przedostawaniu się złoża filtracyjnego na stronę wody czystej.
Natomiast dysze gwiaździste wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie nie ma dna sitowego i są odmiennie rozłożenie w zbiorniku w stosunku do dna sitowego.